Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas OSB'ye 32 km’lik Yol Ağı Yapılacak

KARACADAĞ KALKINMA AJANSI

Latest News

Osmanbaba - Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas OSB'ye 32 km’lik Yol Ağı Yapılacak
   KARACADAĞ KALKINMA AJANSI  - Osmanbaba news

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının desteğiyle Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas OSB'ye yapılacak 32 km’lik yol ağı sayesinde yeni yatırımlar için uygun ortam oluşturulacak. Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Yol Yapım Projesi sözleşmesi için düzenlenen imza törenine Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral, Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas OSB Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Çinpolat katıldı.


Törende konuşan Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül “Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesindeki yol sorunu uzun süredir kangrenleşen bir problemdi. Sorununun çözümü için Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank ile yaptığımız görüşmeler sonucunda hazırladığımız projemiz, Karacadağ Kalkınma Ajansı’nın önemli katkılarıyla hayata geçirilme aşamasına geldi. 7.5 Milyon TL’si Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız, 2.5 Milyon TL’si Büyükşehir Belediyemizce karşılanacak toplam 10 Milyon TL’lik yatırımla 32 km’lik yol ağı yapımı gerçekleştirilecek. Böylece yatırımcıların en büyük altyapı sorunu olan ulaşım sorunu çözüme kavuşacak, yeni yatırımların önünde engel kalmayacak. Yatırımlar sayesinde yeni istihdam olanakları doğacak. Katkılarından dolayı Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Mustafa Varank’a çok teşekkür ediyorum. Karacadağ Kalkınma Ajansının bu bölgede olması bizim için bir avantajdır. Bu kapsamda Karacadağ Kalkınma Ajansına ve Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürlüğüne teşekkür ediyorum. Bundan sonra Besi OSB’ye düşen görev buradaki çalışmalarını hızlandırmaktır. Bu faaliyetler kapsamında da hem Şanlıurfa’nın besiciliği gelişecek hem de orada istihdam artmış olacak” dedi.


Maral: Son 2 Yılda Şanlıurfa’ya 200 Milyon TL Destek Sağladık


Ajansımız Genel Sekreteri Dr. Hasan Maral ise şunları söyledi: “Şanlıurfa ili özel bir il ve burada yapılması gereken önemli çalışmalar var. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyemiz bu noktada birçok eksiği gideriyor. Özel proje fikirleriyle Karacadağ Kalkınma Ajansına geliyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın da Şanlıurfa’ya ilgi ve yaklaşımı oldukça yüksek. Son iki yılda Şanlıurfa’ya yaklaşık 200 milyon lira kaynak aktarıldı. Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi ile iş birliği içerisinde olmaya devam edeceğiz.”

Şanlıurfa Tarıma Dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölge Müdürü Yılmaz Çinpolat bölgede yaşanan yol sorunu nedeniyle yatırımcıların yatırım yapmaya çekindiğini belirterek “Başkanımızın girişimleriyle Sanayi ve Teknoloji Bakanımız ile görüşmesi neticesinde yollarımız için destek alındı. Artık yeni yatırımlar için uygun koşullar oluştu. Bundan sonraki süreçte yatırımlar hızlanacaktır. Başkanımız Zeynel Abidin Beyazgül’e ve ekibine teşekkür ediyorum” dedi.

Similar News