TKDK VE BOTAŞ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI

TKDK

Latest News

Osmanbaba - TKDK VE BOTAŞ İŞ BİRLİĞİ PROTOKOLÜ İMZALADI
TKDK - Osmanbaba news

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Boru Hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi (BOTAŞ) ile deneyim paylaşımına yönelik iş birliği yapacak.

TKDK Başkanı Dr. Muhammed Adak, BOTAŞ Toplantı Salonu’nda düzenlenen imza töreninde yaptığı konuşmada, iş birliği protokolü ile sosyal sorumluluk alanında büyük faydalar sağlanacağını söyledi.

Bu birlikteliği yerine getirmek, vatandaşlara yararlı olmak için iki kurumun çalışanları tarafından büyük çaba harcandığını belirten Adak, “Her büyük projenin arkasında sosyal sorumluluk projelerinin bulunması projeyi etkili ve daha anlamlı kılıyor. Yöre halkına fayda sağlanması ve bu faydanın da kamu kurumlarının bir araya gelerek elde edilmesi son derece önemli. BOTAŞ ve TKDK arasında sağlanacak iş birliği için teşekkür etmek istiyorum, umarım milletimiz için hayırlı olur.” ifadelerini kullandı.

BOTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Burhan Özcan ise Tuz Gölü Projesi’nin ekonomik, çevresel ve sosyal anlamda büyük faydaları olan çok özel ve çok boyutlu bir proje olduğunu dile getirdi. Depolama projesinin 1. fazını tamamladıklarını aktaran Özcan, şunları kaydetti:

“Şu anda devrede. 2.faz ile ilgili çalışmalarımız da büyük bir özenle ve hızla devam ediyor. Enerji arz güvenliği anlamında doğal gaz depolama alanlarına ihtiyacımız var. Tuz Gölü Projesi de bu ihtiyaca cevap verebilecek nitelikte dünya ölçeğinde bir projedir. Proje hattında temas ettiğimiz herkes bizimle hayat bulmalı düsturu ile çıktığımız bu yolda, depolama projesi teknik boyutuyla birlikte, sosyal ve çevresel anlamda da ülkemize ve bölgemize katkı sağlamayı hedeflediğinden çok boyutlu planlandı. Bu yapılanlar çok büyük imkan gerektirecek hadiseler değil. Oradaki vatandaşlarımızı tarım ve hayvancılık konusunda bilgilendirerek, aslında küçücük dokunuşlarla çok büyük verim alabilmemiz mümkün. Türkiye’nin ihtiyacı olan doğal gaz enerjisinin neredeyse tamamını biz getiriyoruz. Ama doğal gaz mevcut diye güneşten, rüzgardan faydalanmamak söz konusu değil tabiki. Enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji konularında da çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bugün imzalanacak protokol, TKDK ile gerçekleştireceğimiz iş birliği süreci, milletimiz için çok önemli sonuçlar doğuracak. Bu noktada sizlere de bu katkılarınızdan dolayı çalışanlarımız ve Kuruluşumuz adına teşekkür ediyorum.“

Adak ve Özcan, konuşmaların ardından protokole imza attı. Törene, TKDK ve BOTAŞ yöneticileri katıldı.

Similar News