ŞUTSO 2022 MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

ŞANLIURFA TİCARET VE SANAYİ ODASI

Latest News

Osmanbaba - ŞUTSO 2022 MAYIS AYI MECLİS TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
ŞANLIURFA TİCARET VE SANAYİ ODASI - Osmanbaba news

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, ŞUTSO Meclis Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.

Gerçekleşen Meclis Toplantısı’nda, Yönetim Kurulu Başkanı İ.Halil Peltek, Meclis Üyeleri Mehmet Aslan ve Mehmet Paydaş gündem dışı birer konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ardından, olağan meclis toplantısına geçildi. Mayıs Ayı Meclis Toplantısı, 2022 Nisan ayı Meclis Kararı, Hesapları İnceleme Komisyonu Kararı, 2022 Nisan Ayı mizanının görüşülmesi, 2022 Nisan Ayı Faaliyetleri gündemiyle Meclis Başkanı Ahmet Altun başkanlığında yapıldı.

Toplantı, Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasıyla başladı. Meclis Başkanı Ahmet Altun açılış konuşmasında şunları kaydetti: “Sayın Başkan, Değerli Meclis Üyeleri, çoğunluğumuz sağlanmıştır. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası 2022 Mayıs Ayı olağan Meclis Toplantısı'na, hoş geldiniz.  Hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına saygıyla selamlıyor, Mayıs ayı meclis toplantımızı açıyorum.

Değerli Meclis Üyeleri, Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kuruluyla, Meclis Üyeleriyle, Komite Üyeleriyle, personeliyle ve kayıtlı tüm üyeleriyle büyük bir camia olarak ilimizin ekonomik kalkınmasına kılavuzluk etmektedir. Göreve geldiğimiz günden bu güne, kurum kültürünü ve üye memnuniyet odaklı çalışmaları benimsedik. Bu minvalde, Yönetim Kurulu, Meclis ve Meslek Komite Üyelerimizle birlik ve beraberlik içerisinde yoğun emek harcayarak sektörlerimizin sesi olduk, sorunlarına ve ihtiyaçlarına çözüm ürettik. Bundan sonra da aynı şiar ile çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Değerli Meclis Üyeleri, Son zamanlarda yaşanan ekonomik gelişmeler neticesinde, ulusal ve küresel yüksek enflasyon rakamlarıyla mücadele ediyoruz. Maalesef ki yüksek fiyat artışları vatandaşlar ile birlikte KOBİ’leri de etkilemektedir. Evet, enflasyon hepimizin ortak meselesidir; ülke olarak karşı karşıya kaldığımız her türlü krizden nasıl güçlenerek çıktıysak, bugün bu enflasyon probleminden de aynı iradeyle kurtulacağımızdan ve güçlenerek yolumuza devam edeceğimizden şüphemiz yoktur. Tüm sorunlarımızı birlik ve beraberlik çerçevesinde tek tek aşacağımıza inanıyoruz. Ancak, reel sektörün ve ekonomik döngünün hızlanması adına ekonomi yönetiminden iş dünyası temsilcileri olarak bazı beklentilerimiz var. Bu kapsamda, yüksek fiyat artışlarıyla mücadeleye devam etmeli, fiyatların ne zaman ve nasıl düşeceği konusunda güven sağlamalı, kur dengesi ve fiyat istikrarı için yürütülen politikaların serbest piyasa işleyişine destek olacak şekilde yeniden tesis edilmelidir.

Değerli Meclis Üyeleri, 2022 yılı turizm sezonuna girmiş bulunmaktayız. Turizm sektörü, kültür turizminin başkenti Şanlıurfa ekonomisi için en önemli sektörlerinden biridir. Maalesef, son iki yıldır yaşanan pandemi ve diğer problemlerden dolayı beklenilen düzeyde bir turizm sezonu yaşanamadı. Bu durum, turizm sektöründe faaliyet gösteren işletmelere ciddi zarar verdi. Umuyoruz ki bu sezon beklediğimizden iyi geçer ve sektör temsilcilerimizin yaşadıkları tüm olumsuzluklar sona erer.

Değerli Meclis Üyeleri, Bu duygu ve düşüncelerle, Meclis Toplantımızın hayırlı olmasını temenni ediyor; hepinizi, şahsım ve meclis divanı adına bir kez daha saygıyla selamlıyorum." dedi.

Meclis Başkanı Ahmet Altun’un açılış konuşmasının ardından, gündem maddeleri görüşüldü ve oylandı. Oylamaların akabinde, Genel Sekreter Nihal Dörtkardeş, 2022 Nisan Ayı Faaliyetlerinin sunumunu gerçekleştirdi.

Nisan Ayı Faaliyetlerimiz Şöyle;

https://www.sutso.org.tr/haber/1924/sutso-2022-mayis-ayi-meclis-toplantisi-gerceklestirildi 
 

Similar News